Serdeczne projekty

39

projektów zorganizowaliśmy od 2019 roku wspólnie
z naszymi serdecznymi partnerami.

Serdeczne Talenty

Serdeczne Talenty

Fundacja Hearty i UBS

Aby wspierać wiarę w siebie i miłość do nauki, wraz z firmą UBS zbudowaliśmy projekt, który skupia się na warsztatach rozwijających pasje, interakcjach z wolontariuszami i zajęciach dodatkowych. Zwieńczeniem podróży jest Gala Serdecznych Talentów w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie, celebrująca ich rozwój i osiągnięcia.

post blog FIA5

5 edycji

Future Innovators Academy

Fundacja Hearty i UBS

Stworzyliśmy FIA razem z firmą UBS, aby zainspirować dzieci i młodzież do poszerzania horyzontów, rozwijania talentów i budowania wiary we własne możliwości.

Better Together - education, inspiration, mentorship. Organized by Hearty Foundation. Powered by UBS.

3 edycje

Better Together

Fundacja Hearty i UBS

Już od kilku lat wspólnie z firmą UBS udowadniamy, że razem raźniej! W projekcie łączymy w odpowiednio dobrane pary naszych podopiecznych ze specjalistami z UBS. Pary mentor-mentee regularnie przez kilka miesięcy spotykają się online na nauce wybranych przedmiotów szkolnych, a przy tym nawiązują serdeczne relacje.

Musical (1)

3 edycje

Musicale i koncerty

Fundacja Hearty i UBS

Wspólnie z firmą UBS tworzymy wyjątkowe show, które nie tylko pokazują zaangażowanie i wysoki kunszt artystyczny pracowników naszego głównego partnera, ale przede wszystkim pomagają dzieciom w zdobywaniu wymarzonych kompetencji.

Pozytywy Start

Pozytywny Start ze State Street

Fundacja Hearty, State Street oraz NESsT

W tym projekcje pokazujemy naszym dorosłym podopiecznym jak wygląda praca w międzynarodowym środowisku, jak wygląda proces rekrutacyjny i jak się do niego przygotować, by skutecznie szukać pierwszej lub nowej-lepszej pracy.

77518-OFJII7-88

Mikołaj w teatrze

Fundacja Hearty i Gazeta Wyborcza

20 grudnia na scenie MOS Teatru im. Juliusza Słowackiego dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych obejrzą spektakl „Opowieść wigilijna”.

Stay with Ukraine - support, educate, integrate. Organized by Hearty Foundation. Powered by UBS.

Stay with Ukraine

Fundacja Hearty i UBS

Razem z UBS pomogliśmy uchodźcom z Ukrainy odnaleźć się w polskiej rzeczywistości. Zorganizowaliśmy m.in. kursy zawodowe dla dorosłych czy zajęcia artystyczne dla dzieci.

Blue Hearts Embassy Polish-Ukrainian community hub

Blue Hearts Embassy

Fundacja Hearty i Bossard

Przestrzeń Blue Hearts Embassy powstała przy ulicy Kalwaryjskiej 69 w Krakowie w ramach projektu realizowanego we współpracy z firmą Bossard. To wyjątkowe miejsce, gdzie osoby z Ukrainy mogą między innymi podjąć się nauki języków, wziąć udział w warsztatach, skorzystać ze wsparcia psychologicznego czy zintegrować się z lokalną społecznością!

GEenius Academy (Prezentacja (169))

GEnius Academy

Fundacja Hearty i GE HealthCare

Dzięki wsparciu firmy GE HealtCare kilkunastu podopiecznych wzięło udział w niesamowitym wydarzeniu, podczas którego lepiej poznali pracę i atmosferę świata IT. Pracownicy przygotowali dla nich dzień pełen wrażeń: grę terenową, zabawy ruchowe oraz warsztaty programowania w Scratchu. 

EPAM www

e-Kids – odkrywaj z nami świat IT

Fundacja Hearty i EPAM

Dzięki wsparciu firmy EPAM od kwietnia do czerwca 2023 roku zrealizowaliśmy fantastyczny projekt zapraszając 20 podopiecznych do świata IT. Pracownicy firmy EPAM samodzielnie opracowali scenariusz warsztatów z podstaw programowania w programie SCRATCH i zaprosili dzieci i młodzież do swojej siedziby, by wspólnie spędzić twórczy czas.

Akademia młodego przedsiębiorcy.: - projektowanie cyfrowe - marketing internetowy - różnorodność i włączenie - analityka i wizualizacja danych - zwinne zarządzanie - prawo i podatki

Akademia Młodego Przedsiębiorcy

Fundacja Hearty i Stowarzyszenie JCI Kraków

Stworzyliśmy FIA razem z firmą UBS, aby zainspirować dzieci i młodzież do poszerzania horyzontów, rozwijania talentów i budowania wiary we własne możliwości.

CISCO-tło-1024x536

You can do IT

Fundacja Hearty i Cisco

You can do… many things! They can do IT! Początkiem września 2020 r. zrealizowany został projekt Cisco, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. 19 dzieciaków zaspokoiło swój głód wiedzy (ale była też pizza!), nabywając nowe umiejętności.

6387595a70122_o_large

Charytatywny Rejs po Wiśle

Fundacja Hearty i JCI Kraków oraz Fracthon Development

Charytatywny rejs po Wiśle to wyjątkowa inicjatywa stowarzyszenia przedsiębiorców JCI Kraków oraz właścicieli firmy Fracthon Development. Dzięki przeprowadzonej licytacji, 150 zgomadzonych osób zebrało w sumie ponad 80 tys zł na stypendia dla naszych podopiecznych.

Urządziliśmy dzieciom dobry rok

Fundacja Hearty i Aspergo

Celem akcji było stworzenie lepszych warunków do rozwoju podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Chcąc zapewnić dzieciom komfortowe miejsce do nauki, wygodne krzesło i odpowiednich rozmiarów biurko – zorganizowaliśmy zbiórkę mebli biurowych i elektroniki wśród firm a także zachęciliśmy do przekazywania darowizn.

Mój zawód przyszłości

Mój zawód w przyszłości…

Fundacja Hearty i Fundacja LOTTO

Stworzyliśmy FIA razem z firmą UBS, aby zainspirować dzieci i młodzież do poszerzania horyzontów, rozwijania talentów i budowania wiary we własne możliwości.

Kreatywnie matematycznie

Fundacja Hearty i Fundacja mBanku

Stworzyliśmy FIA razem z firmą UBS, aby zainspirować dzieci i młodzież do poszerzania horyzontów, rozwijania talentów i budowania wiary we własne możliwości.

Dziewczynka pokazująca swoją pracę plastyczną.

Warsztaty graficzne w Farnell

Fundacja Hearty i Farnell

12 kreatywnych umysłów, jedno spotkanie, 4 projekty i aż 80 000 wysłanych kartek do firm z Europy i Bliskiego Wschodu – to bilans z ostatnich warsztatów graficznych, które zorganizowała dla naszych podopiecznych firma Farnell.

56

Warsztaty programowania z ARC

Fundacja Hearty i ARC Software

W projekcie wzięło udział 7 uczestników w wieku 12-16 lat zainteresowanych programowaniem i przyszłą karierą w branży IT. Cykl trzech warsztatów zawierał około 2 godziny spotkań i trwał 2 tygodnie.

Mentor pomaga uczestnikowi przy tworzeniu gry na laptopie.

Kodowanie w Paladin Software

Fundacja Hearty i Paladin Software

Nasze dzieciaki na warsztatach programowania w Scratchu stworzyły pod okiem programistów, swoje pierwsze gry. Korzystając z bardzo intuicyjnego narzędzia, krok po kroku wykonywali poszczególne zadania. Scratch to edukacyjny program, który uczy programowania poprzez zabawę.

IT From Heart

#IT_from_Heart

Fundacja i WebMakers Software House

Ideą #IT_from_Heart – bo tak nazwaliśmy tę zbiórkę – jest wsparcie dzieci z domów dziecka oraz trudnych rodzin, których sytuacja życiowa uniemożliwia dobry start oraz dostęp do narzędzi, które wesprą ich zainteresowanie programowaniem oraz branżą IT. Akcja ta zaczyna się już teraz, końcem września 2020 r, ale oficjalne przekazanie laptopów będzie miało miejsce pod koniec listopada.

Buduj i wpieraj poczucie własnej wartości.

Buduj i wspieraj poczucie własnej wartości

Fundacja Hearty

W Hearty uwielbiamy sprawiać, aby dzieciakom i młodzieży nie schodził uśmiech z twarzy. No i oczywiście uwielbiamy, gdy dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy i nam, nasi podopieczni uczą się nowych, pożytecznych rzeczy. A niewątpliwie poczucie własnej wartości do takich rzeczy należy.

Pierwszy Krok w IT

Fundacja Hearty i Capgemini

Kilka miesięcy wcześniej, jeszcze przed wakacjami, w głowie pracowniczki firmy Capgemini – Joanny Kmiotek – zaświtał pomysł pomocy potrzebującym dzieciom. Wtedy przypadkowo jej oczom na Facebooku ukazał się organizowany przez Fundację Hearty projekt „Pierwszy Krok w IT” i tak oto zaczęła się współpraca zakończona efektywnymi zajęciami dla dzieci z krakowskich placówek.

Hearty Young Leaders

Hearty Young Leaders

Fundacja Hearty

W Hearty zauważyliśmy, że młodym ludziom często brakuje dobrych wzorców, zachęty do działania, a jeśli już chcą się go podjąć, to często nie mają pomysłu, co chcieliby zrobić. W projekcie wychodzimy temu naprzeciw.

Uratuj mnie - Twoja planeta Ziemia

Fundacja Hearty i JCI

Przeciętny Polak produkuje aż 350 kg śmieci rocznie! Niestety wciąż sporo z nich ląduje w rowach, lasach i parkach. Tym problemem zajęliśmy się wspólnie z JCI Kraków. Sprzątając najbliższą okolicę inspirowaliśmy naszych podopiecznych do troski o planetę Ziemię.

Grupa uczestników projektu ”Pierwszy Krok w IT”.

Świat osób niesłyszących

Fundacja Hearty

Czy wiesz, że w Polsce żyje 3 miliony osób z dysfunkcją słuchu? Twoim zdaniem to jest dużo czy mało? A może pytanie zostało źle postawione. Powinnam raczej zapytać, ile procent osób w Polsce wie jak komunikować się z osobami niesłyszącymi?

Pierwszy Krok w IT w Iwanowicach

Fundacja Hearty

W połowie września 2019 r. w Gminie Iwanowice pod Krakowem rozpoczęliśmy projekt edukacyjny pt. “Pierwszy Krok w IT”. Projekt promowany był od sierpnia i mógł wziąć w nim udział każdy uczeń w wieku 8-16 lat.