#IT_from_Heart

Bo pomagać trzeba z głową, ale i z sercem. Przed nami kolejny projekt – tym razem Fundacja Hearty wraz z WebMakers Software House organizuje zbiórkę, której celem jest wsparcie Katolickiej Fundacji Dzieciom funkcjonującej przy Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach.

Misja jest zawsze taka sama – pragniemy pomagać! A że lubimy do tej pomocy zapraszać innych cudownych ludzi, to postanowiliśmy połączyć siły z firmą WebMakers z Mikołowa. Naszym celem jest zebranie sprzętu komputerowego i przekazanie go podopiecznym Katolickiej Fundacji Dzieciom, która ma siedzibę w Katowicach.

Jak mówi Szymon Kania, CEO WebMakers:

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystkie dzieci czy młodzież mają dostęp do sprzętu, który ułatwiłby edukację czy uczestnictwo w zajęciach. Dlatego, wspólnie z krakowską Fundacją Hearty, zaproponowaliśmy inicjatywę, w którą mogłyby się włączyć śląskie firmy IT. Jako software house wiemy, że sprzęt komputerowy to podstawowe narzędzie pracy czy nauki, dlatego tym bardziej wspieramy tego typu projekty.

Ideą #IT_from_Heart  – bo tak nazwaliśmy tę zbiórkę –  jest wsparcie dzieci z domów dziecka oraz trudnych rodzin, których sytuacja życiowa uniemożliwia dobry start oraz dostęp do narzędzi, które wesprą ich zainteresowanie programowaniem oraz branżą IT. Akcja ta zaczyna się już teraz, końcem września 2020 r, ale oficjalne przekazanie laptopów będzie miało miejsce pod koniec listopada.

Serdecznie zapraszamy wszystkie firmy do wzięcia udziału w zbiórce #IT_from_Heart. To piękny gest, ale również pewnego rodzaju inwestycja w branżę IT – w końcu wśród tych młodych, ambitnych podopiecznych Katolickiej Fundacji w Katowicach, być może znajdują się przyszli programiści. Trzeba tylko dać im niezbędne narzędzia do rozwoju.

Do 13 listopada 2020 r. można dostarczyć nowy lub używany sprzęt do siedziby WebMakers (ul. Katowicka 86 w Mikołowie). Najważniejsze, aby sprzęt był sprawny, w dobrym stanie wizualnym i miał legalny system operacyjny. Zachęcamy, aby oznaczyć go swoim logotypem.

Następnie, zebrany sprzęt przekażemy podopiecznym Katolickiej Fundacji Dzieciom w listopadzie br. w siedzibie Fundacji w Katowicach – wszyscy Partnerzy akcji zostaną zaproszeni na oficjalne przekazanie darów. Co więcej, w ramach akcji  #IT_from_Heart realizowane są posty promocyjne dotyczące Partnerów inicjatywy, a także wkrótce nagrany zostanie film z udziałem podopiecznych fundacji.

Dzięki wsparciu naszej zbiórki, wzmocnią Państwo swój wizerunek jako firmy odpowiedzialnej społecznie i dbającej o osoby potrzebujące.

Raz jeszcze, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji #IT_from_Heart .