Uczestnicy i mentorzy projektu kodowanie przez zabawę.

Nasze dzieciaki na warsztatach programowania w Scratchu stworzyły pod okiem programistów, swoje pierwsze gry. Korzystając z bardzo intuicyjnego narzędzia, krok po kroku wykonywali poszczególne zadania. Scratch to edukacyjny program, który uczy programowania poprzez zabawę.

Weronika, Kacper i Krystian, odkrywali świat kodu pod okiem mentorów. Każdy z nich pracował z programistą jeden na jeden. Łączyli pojedyncze puzzle, dodawali elementy dźwiękowe i wizualne, aby zbudować interaktywną historię wybranego przez siebie tzw. ‘’duszka’’. Jest to postać, wokół której tworzymy poszczególne zdarzenia np. Weronika miała pieska, Kacper robota, Krystian ludzika.

Krystian stworzył grę przeznaczoną dla dwóch graczy, którzy ścigają się do piłki. Jak ludzik złapie piłkę, zwiększa się jego wynik. Kacper stworzył grę, w której główną postacią jest robot i ma za zadanie zbierać gwiazdki w kosmosie. Jak uda mu się zdobyć 3 gwiazdki, usłyszymy fanfary i zobaczymy robota na podium. Weronika zaprojektowała grę, której głównym bohaterem jest pies. Pies łapie piłki, może otrzymać też minusowe punkty, jeśli nie uda mu się tego zrobić w odpowiednim czasie. Jak postać złapie piłki, zwiększa się jego wielkość i widzimy go na tle czerwonego domku. Weronika przerobiła wizualnie pieska, który nosi okulary :).

„Bardzo się cieszę, że Szymon (CTO) wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia w naszej firmie warsztatów programowania dla dzieci. Początkowo miałam obawy, czy będę potrafiła przekazać dzieciom wiedzę programistyczną. Jednakże zmartwienie to okazało się niepotrzebne, ponieważ dzieci były bardzo chętne do poznawania nowych zagadnień programistycznych i z zapałem tworzyły swoje pierwsze gry komputerowe. Myślę, że jest to świetna inicjatywa, ponieważ dla firm jest to tylko małe wydarzenie, a dla tych dzieci może być to duży impuls do lepszego życia”, Patrycja Strugała, programistka Ruby on Rails.

Po ponad dwóch godzinach wytrwałej pracy, powstały pierwsze gry, które wszystkim obecnym zarówno dzieciom i programistom przysporzyły wiele radości oraz zabawy. Nie zabrakło też zasłużonej przerwy. Tradycji stało się zadość i nasi uczestnicy relaksowali się, grając w piłkarzyki :).

„Takie warsztaty nie tylko pomagają dzieciom, ale również budują relacje wewnątrz zespołu. Jeśli przy okazji uda się zaszczepić w dzieciach chęć do poznawania nowych technologii, to będzie to dla nas wszystkich ogromny sukces”, Szymon Kurcab, CTO Paladin Software.

Dziękujemy Firmie Paladin Software, szczególnie Szymonowi Kurcab oraz zespołowi programistów Ruby on Rails: Patrycji Strugała, Karolowi Bąk, Rafałowi Sułowski, Maksymowi Borysov, Sebastianowi Zuchmański za przygotowanie, przeprowadzenie oraz podzielenie się wiedzą z naszymi podopiecznymi.

To jest wspaniała firma, która pokazuje klasę !! Twoja firma też może pomóc dołączając do akcji POKAŻ KLASĘ.

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij