Jak odpowiedzialnie troszczyć się o planetę? Podsumowanie akcji “Uratuj mnie – Twoja planeta, Ziemia”

Uczestnicy akcji "Uratuj mnie - Twoja planeta, Ziemia" z wypełnionymi workami śmieci.

Czy wiesz, że…

Przeciętny Polak produkuje aż 350 kg śmieci rocznie! Niestety wciąż sporo z nich ląduje w rowach, lasach i parkach. Tym problemem zajęliśmy się wspólnie z JCI Kraków. Sprzątając najbliższą okolicę inspirowaliśmy naszych podopiecznych do troski o planetę Ziemię. 

Bez wątpienia wspólna lekcja poszanowania środowiska przyniesie mnóstwo pozytywnych efektów. Na pewno sukcesem takich działań jest podniesienie świadomości i poczucia odpowiedzialności za miejsce, w którym żyjemy. Edukacja ekologiczna jest niezwykle ważna, im wcześniej młodzi ludzie dostrzegą potrzebę ograniczenia ilości śmieci i ich segregacji, tym większa szansa na przywrócenie czystej i przyjaznej planety.

Czy wiesz, że…

Masz również szansę mieć realny wpływ na przyszłość najmłodszych! Wesprzyj naszą zbiórkę i zapewnij ekologiczną edukacją dzieciom i młodzieży – KLIKNIJ TUTAJ.

 

Czy wiesz, że…

Jednym z najczęściej porzucanych w przyrodzie odpadów jest plastik, który rozkłada się przez kilkaset lat. Dlatego tak ważne jest, by uczyć młodych ludzi segregacji i ograniczaniu używania jednorazowych plastikowych toreb czy sztućców.

A czym dla Hearty Teamu  jest świętowanie Dnia Ziemi?

“Dbanie o środowisko to nie tylko nasz obowiązek, ale  ważny element naszego dalszego życia. Poprzez takie działania/akcje mobilizujemy wszystkie pokolenia  do dbania o naszą planetę. Każdy z nas jest odpowiedzialny za środowisko. Edukowanie w tym zakresie ma wielką wartość.” – Alicja Magiera-Bąk, Serdeczna Dyrektor Operacyjna

 

“Energia ludzi do wielkiej zmiany małymi krokami była ogromna! Ale z Hearty People to się musiało udać!”  – Tak akcję opisuje Ania Piwowarczyk, Serdeczna Specjalistka ds. Biznesu

„W trakcie sprzątania małego zakątka Krakowa czułam, że robimy wspólnie coś bardzo ważnego. Przy tym świetnie się bawiliśmy, spędziliśmy pożytecznie czas, a najlepsza była satysfakcja po akcji – aż chce się więcej! – Paulina, Prezeska Fundacji Hearty

„Tego typu akcje są dla mnie promyczkiem nadziei i z chęcią się angażuję! Każdy podniesiony śmieć to małe zwycięstwo, a jednocześnie przerażenie – przerażenie, bo to wtedy kolejny raz zdaję sobie sprawę ile wokół nas tych śmieci jest. Takie działania są bardzo ważne – pomagają uwrażliwiać innych na problem jakim jest zanieczyszczenie naszego środowiska oraz zwracają uwagę na istotę edukacji klimatycznej, dzięki której zaczynamy rozumieć dlaczego jest to problemem i jakie mogą być jego skutki. To edukacja przyszłości, a ta powinna być ważna dla każdego z nas. Działajmy i sprzątamy nasz piękny świat nie tylko podczas takich wydarzeń, a gdy tylko możemy!” – Karolina, Serdeczna Junior Project Managera.

Teraz Twoja kolej, by zaangażować się w ekologiczną działalność i pomóc naszej planecie!

Masz również szansę mieć realny wpływ na przyszłość najmłodszych! Wesprzyj naszą zbiórkę i zapewnij ekologiczną edukacją dzieciom i młodzieży – KLIKNIJ TUTAJ.

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij