UBS

Musicale i koncert

Wspólnie z firmą UBS tworzymy wyjątkowe show, które nie tylko pokazują zaangażowanie i wysoki kunszt artystyczny pracowników naszego głównego partnera, ale przede wszystkim pomagają dzieciom w zdobywaniu wymarzonych kompetencji.

Organizujemy już czwarty musical!

Od 2019 roku przygotowujemy charytatywne przedstawienia, z których dochody przeznaczamy na stypendia edukacyjne dla dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem.

Organizacja takiego przedsięwzięcia to wiele miesięcy ciężkiej pracy. Aby spektakl mógł mieć premierę pod koniec roku, już od wiosny zaczynamy przygotowania. W najgorętszych okresach pracownicy firmy UBS spędzają na próbach tydzień po tygodniu aż po kilka godzin. To ogromne zaangażowanie, które co roku budzi w nas ogrom podziwu i dumy!

Musicale i koncert są autorskimi dziełami naszych wolontariuszy i pracowników firmy UBS. Są oni odpowiedzialni za scenariusz, reżyserię, choreografię, muzykę, scenografię i oczywiście – występ przed publicznością w roli śpiewających i tańczących aktorów. Z kolei po stronie zespołu Fundacji Hearty leżą zadania organizacyjne i promocyjne, koordynacja i dokumentacja działań oraz kontakty z podmiotami zewnętrznymi, jak np. teatr. A po zebraniu funduszy rozdysponowanie ich na stypendia edukacyjne dla podopiecznych.

Co wyróżnia projekt?

Musicale i koncert dają energię, radość i uczucie zjednoczenia we wspólnym celu, jakie znają tylko ci, którzy mieli okazję uczestniczyć w projekcie. To wyjątkowa synergia sztuki i pomagania!

Więcej o musicalach i koncertach

Choć przedstawienia mają charakter amatorski, poziom artystyczny jest naprawdę wysoki. Co roku artyści otrzymują niekończące się brawa i ogrom gratulacji ze strony poruszonej widowni. Każdy spektakl to wyjątkowe wydarzenie – trzeba na nim być!

Wolontariusze zapytani, skąd biorą siły na wielomiesięczne przygotowania, odpowiadają, że mają świadomość, że robią to dla dzieci i że nie mogą ich zawieźć. Wiedzą, że cały dochód ze spektakli przeznaczany jest na pomoc edukacyjną dla podopiecznych fundacji. Dodają też, że wspólnie spędzony na próbach czas integruje i jednoczy tak dobrze jak nic innego – to często początek świetnych relacji, a na pewno wspomnień, do których chce się wracać. No i jest jeszcze jedna rzecz – występ na profesjonalnej scenie jest często spełnieniem marzeń!

Rezultaty 3 edycji: 2019-2022 rok

224 227,28 zł

Zebranych funduszy ze sprzedaży biletów

2606

Sprzedanych biletów

140+

Serdecznych wolontariuszy z UBS

74+

Przyznanych stypendiów edukacyjnych

Zobacz, jak to wyglądało

Zobacz poszczególne edycje projektu

Grand Romance (2023/2024)

Grupa przyjaciół przybywa do hotelu, aby odpocząć i przeżyć duchową metamorfozę. Czy im się uda? Jakie tajemnice kryje pobliski las? O tym opowiedzieli nam wolontariusze firmy UBS, którzy już po raz dziewiąty zatańczyli i zaśpiewali na rzecz podopiecznych Fundacji Hearty na deskach teatru Variere. Za scenariusz i reżyserię odpowiadała Agnieszka Hawryluk z UBS, a w projekt zaangażowało się ponad 30 wolontariuszy. 

Musical Highway to... Hell (2022/2023)

Musical opowiadał zabawną i barwną historię Wery, która z pomocą przyjaciół próbowała odnaleźć swój życiowy cel, spotykając po drodze m.in. Korpoludka czy Wiecznego Studenta. Za scenariusz i reżyserię odpowiadała Agnieszka Hawryluk z UBS. W projekt zaangażowanych było ponad 30 wolontariuszy. Na deskach krakowskiego Teatru Varieté zagrano 4 spektakle. Sprzedano łącznie 1352 bilety, a z ich dochodu sfinansowano 21 rocznych stypendiów edukacyjnych.

Koncert Hearty Bells (2020/2021)

Tym razem pracownicy UBS stworzyli magiczną atmosferę świąt za pomocą wyjątkowego koncertu. Z uwagi na pandemiczną rzeczywistość zaaranżowali i nagrali kolędy oraz świąteczne przeboje w pełni online.

Musical Czarno to widzę (2019/2020)

Był to pierwszy musical w historii Hearty Foundation! Razem z wolontariuszami z UBS zabraliśmy widzów do Podbucia – maleńkiej sennej miejscowości pośrodku niczego, której mieszkańcy byli świadkami wielu niewyjaśnionych zjawisk i niedorzecznych sytuacji. Zabawna i pełna perypetii historia została napisana i wyreżyserowana przez Marcina Styrskiego. Zaangażowanych było ponad 30 wolontariuszy z UBS. Zagrano 4 spektakle, wszystkie na deskach krakowskiego Teatru Varieté. Ze sprzedaży biletów zebrano aż ponad 97 tys. zł.

Chcesz odkryć inne serdeczne projekty?