Better Together - education, inspiration, mentorship. Organized by Hearty Foundation. Powered by UBS.
UBS

Better Together

Już od kilku lat wspólnie z firmą UBS udowadniamy, że razem raźniej! W projekcie łączymy w odpowiednio dobrane pary naszych podopiecznych ze specjalistami z UBS. Pary mentor-mentee regularnie przez kilka miesięcy spotykają się online na nauce wybranych przedmiotów szkolnych, a przy tym nawiązują serdeczne relacje.

Organizujemy już trzecią edycję Better Together!

Better Together to ogólnopolski projekt edukacyjny online, który współtworzymy z firmą UBS od 2020 roku. Skupiamy się w nim na długotrwałym wsparciu w nauce połączonym z budowaniem wartościowych, dobrych i bezpiecznych relacji.

Celem Better Together jest rozwijanie twardych i miękkich kompetencji naszych podopiecznych. A dokładniej – chodzi o przyrost wiedzy z przedmiotów szkolnych i poprawa ocen, np. z matematyki czy języka obcego, a także rozwój umiejętności komunikacyjnych oraz wzrost samooceny czy pewności siebie.

Wsparcie dla dzieci i młodzieży jest za każdym razem dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Z tego powodu bardzo ważny jest dla nas etap poznawania potrzeb i łączenia w pary. Nasi podopieczni to najczęściej osoby pochodzące ze środowisk zagrożonych wykluczeniem, w tym podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych i wsparcia dziennego. Mają bardzo zróżnicowane sytuacje życiowe oraz potrzeby edukacyjne. Nam zależy zwłaszcza na wyrównaniu szans i możliwości edukacyjnych, co dzieje się dzięki Serdecznym Wolontariuszom – naszym bohaterom dnia codziennego! 

Dla specjalistów z UBS udział w projekcie to również bardzo rozwijający czas. Uczą się, jak skutecznie przekazywać wiedzę, jak budować bezpieczną relację oraz empatycznie słuchać potrzeb drugiej osoby. A są to wyjątkowo cenne umiejętności! Wszystkich wolontariuszy odpowiednio przygotowujemy do nowej roli – tak, aby mieć pewność, że będą dobrze przygotowani do pracy z dziećmi, a udział w projekcie będzie dla nich krokiem naprzód w rozwoju kompetencji i zdobywaniu doświadczenia.

Później – już w trakcie roku szkolnego i spotkań z dziećmi – wolontariusze oczywiście nadal mogą na nas liczyć. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie w razie jakichkolwiek pytań, a od czasu do czasu dodatkowo zapraszamy ich do udziału w warsztatach, konsultacjach czy spotkaniach integracyjnych online. Wspólnie cieszymy się z sukcesów ich podopiecznych, rozmawiamy o ewentualnych trudnościach czy podpowiadamy rozwiązania. 

Co wyróżnia projekt?

Better Together udowadnia, że wielomiesięczne zaangażowanie w naukę i budowanie serdecznej więzi to niezwykła moc! A jej efekty przewyższają najśmielsze oczekiwania.

Więcej o Better Together

Nasi podopieczni oprócz regularnych korepetycji z wolontariuszami również mogą skorzystać z szeregu dodatkowych warsztatów, które dla nich organizujemy. Dotyczą one m.in. skutecznego uczenia się, dobrej komunikacji czy radzenia sobie ze stresem. Prowadzą je specjaliści z danego zakresu, m.in. psycholodzy, lektorzy czy trenerzy.

Dodatkowym zadaniem Better Together jest wsparcie wychowawców placówek opiekuńczo-wychowawczych. Przygotowujemy dla nich warsztaty online i nagrania webinarów ze specjalistami. Tematy są bardzo zróżnicowane i zazwyczaj odnoszą się do tych zagadnień, które zgłoszą nam sami wychowawcy.

Etap 1

Edukacja

Etap 2

Inspirowanie

Etap 3

Mentoring

Rezultaty

80

Dzieci i młodzieży, która skorzystała ze wsparcia w trakcie 3 edycji projektu

23

Serdecznych wolontariuszy z UBS

Serdeczne opinie

Czerpię ogromną przyjemność i siłę z tego, że mam wokół siebie ludzi z podobnymi wartościami, którzy nie tylko chcą coś zmienić, ale faktycznie to robią. Mnie samą bardzo motywuje to do działania i dawania z siebie czegoś więcej. Współpraca przy Better Together to dla mnie prawdziwy przywilej

Serce

Mirosława Foszczyńska

Koordynatorka projektu z UBS

Wiem, że nie mogę oczekiwać od mojej uczennicy wybitnych ocen, ale udało nam się wskoczyć z jedynek na trójki! Cieszę się bardzo z jej sukcesów, nawet jeśli komuś innemu mogą się one wydawać niewielkie

 

Serce

Maciek

Wolontariusz z UBS

Z czasem mój podopieczny bez przeszkód zaczął dzielić się ze mną wszystkim, co dzieje się u niego w życiu. Uważam to za coś bardzo cennego, bo to świetne i inteligentne dziecko, któremu na co dzień bardzo brakuje uwagi i docenienia.

 

Serce

Aleksandra

Wolontariuszka z UBS

Obserwowanie jak wolontariusze i wolontariuszki pokonują wszelkie trudności, a jednocześnie osiągają sukcesy w pracy z naszymi podopiecznymi, uzmysławia jak wielką wartość ma to przedsięwzięcie. Indywidualne podejście do młodzieży i budowanie z nimi więzi jest niezwykłą wartością Better Together.

Karolina Chećko

Karolina Chećko

Project Managerka w Fundacji Hearty

Chcesz odkryć inne serdeczne projekty?