Świąteczne warsztaty graficzne w firmie Farnell

Dziewczynka pokazująca swoją pracę plastyczną.

12 kreatywnych umysłów, jedno spotkanie, 4 projekty i aż 80 000 wysłanych kartek do firm z Europy i Bliskiego Wschodu – to bilans z ostatnich warsztatów graficznych, które zorganizowała dla naszych podopiecznych firma Farnell.

Pomimo, że tradycyjna poczta została prawie wyparta przez maile czy wiadomości SMS, to jednak tradycja wysyłania okolicznościowych kartek wciąż jest żywa i stanowi miły symbol, że o kimś pamiętamy. W ostatnim tygodniu listopada – czyli idealnym czasie planowania przygotowań przedświątecznych –  Firma Farnell zaprosiła naszą Fundację do współorganizowania warsztatów z grafiki, podczas której nasi najmłodsi podopieczni mogli wykazać się kreatywnością w tworzeniu właśnie świątecznych kartek.

Prowadzący zajęcia, Karol, z werwą i humorem opowiadał historię o ewolucji swojej kariery do zawodu grafika, czym skutecznie rozbudził zainteresowanie młodych projektantów.

W trakcie warsztatów, nasze dzieciaki poznały również metody pracy grafika oraz jego pracę od podszewki, aby chwilę później móc się wcielić w jego rolę.

Tworząc projekty, nasi podopieczni wykazali się wielką kreatywnością. Już po chwili na naszych oczach rodziły się nowe pomysły na oryginalne kartki świąteczne, które na końcu zajęć zostały przeniesione do programu graficznego w komputerze.

Finałem spotkania było zwiedzanie biura firmy, z okien którego roztacza się fantastyczny widok na centrum miasta. Sądząc po reakcjach, panorama wywołała ogrom zachwytów wśród naszej młodzieży.

Jako społeczność Hearty pragniemy, aby dzięki naszym działaniom dzieciaki poznawały wartość, jaką daje praca zespołowa oraz aby przekonały się o tym, że kreatywność nie ma ograniczeń wiekowych. Nasi podopieczni mogli doświadczyć tego, jakie korzyści przynosi współpraca w przyjaznej atmosferze.

Podczas warsztatów graficznych nasze dzieciaki pod okiem Karola stworzyły 4 projekty kartek świątecznych, nawiązujących do nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Kartki te, w postaci wydrukowanych egzemplarzy wraz z życzeniami, zostały rozesłane do imponującej liczby 80 000 firm z Europy i Bliskiego Wschodu.

Poza wspaniałymi doświadczeniami, firma Farnell przekazała nam również zestawy płytek developerskich dla najmłodszych. Pozwolą one naszym podopiecznym na naukę od podstaw programowania hardware.

Serdecznie dziękujemy pracownikom firmy za inicjatywę i organizację:
Pomysłodawczyni i inicjatorka: Maria Ożóg
Współorganizatorzy i wolontariusze: Sabina Malinowska, Virginia Batuleviciute oraz Karolina Lorencowicz.

Serdecznie zapraszamy firmy do organizacji takich przedsięwzięć razem z nami – gwarantujemy świetną zabawę, satysfakcję oraz dużo dziecięcych uśmiechów i wdzięczności. ❤️

Kontakt w sprawie współpracy: info@serdeczna.org

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij