Charytatywny Rejs po Wiśle

Charytatywny rejs po Wiśle, który miał miejsce 17 września 2022 roku to wyjątkowa inicjatywa stowarzyszenia przedsiębiorców JCI Kraków oraz właścicieli firmy Fracthon Development Agnieszki Widłak-Lindsay i Przemysława Kowalskiego. Dzięki przedsięwzięciu, 150 zgomadzonych osób przekazało ponad 80 tys zł na wsparcie podopiecznych Serdecznej Fundacji Hearty. 

 

– Serdeczna społeczność ma ogromną siłę! Dzięki temu wydarzeniu możemy towarzyszyć kolejnym podopiecznym w drodze do dorosłości i spełniania marzeń. To niesamowite, jak wiele osób zaangażowało się w tę akcję. Jestem wdzięczna i poruszona ich wspaniałymi sercami – mówi Alicja Magiera-Bąk z zarządu Fundacji Hearty.

 

Najważniejszym i jednocześnie najbardziej emocjonującym punktem rejsu była licytacja, podczas której darczyńcy przekazali 76 tys. złotych, a łącznie z całego wydarzenia udało się zebrać 82 tys. zł. Co można było wylicytować? Na przykład tak wartościową rzecz jak piłka z autografem Igi Świątek, a także usługę cateringową czy lot helikopterem.

Zebrane podczas rejsu fundusze zostały przekazane naszej Fundacji Hearty, powołanej do życia, by zapewnić edukację przyszłości i dostęp do rynku pracy każdej młodej osobie. Daje ona młodym równe szanse w przeciwdziałaniu ich wykluczeniu, poprzez innowacyjne projekty i łączenie z ludźmi świata biznesu. 

Dzięki pieniądzom zebranym podczas charytatywnego rejsu aż 20 podopiecznych krakowskiej fundacji otrzymało stypendia naukowe. 

Jedną z takich stypendystek jest 13-letnia Milena. Jej ulubione przedmioty to biologia i informatyka. Dziewczynka uczęszcza również na dodatkowe zajęcia z biologii i chemii, by poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie. Uwielbia zwierzęta, czas wolny spędza chętnie ze swoimi psami, a pytana o plany na przyszłość, mówi o tym, że chciałaby zostać logopedą lub psychologiem.

Co oznacza wsparcie Hearty? To nie tylko zajęcia z matematyki, angielskiego czy robotyki. To ogromna szansa na spełnienie marzeń, indywidualne wsparcie ze strony ekspertów Fundacji i wzmocnienie poczucia własnej wartości, które motywuje młodych ludzi do dalszych działań.

Wspaniały rejs statkiem po Wiśle, dobra zabawa i zacięta rywalizacja podczas licytacji to wspomnienia, które na długo zostaną w pamięci darczyńców.

 – Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy za udział w rejsie i wsparcie naszych podopiecznych. Gotowość niesienia bezinteresownej pomocy zasługuje na najwyższe uznanie – podkreśla Alicja Magiera-Bąk.

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij