Współpraca z biznesem

Dla nas biznes to ludzie, z którymi współpracujemy, aby zmieniać świat na lepsze.

Chcemy, żeby młode osoby posiadały kompetencje przydatne w szybko zmieniającym się świecie. Uważamy, że nikt nie nauczy ich tego lepiej niż praktycy. Dlatego stale nawiązujemy współprace z firmami, aby łączyć naszych podopiecznych z innowacyjnym i przedsiębiorczym światem biznesu.

Co mówią osoby, które już nam zaufały?

Co Twoja firma może zrobić razem z Hearty Foundation?

Projekty wolontariatu pracowniczego

Sponsorowanie edukacyjnych projektów CSR

Fundowanie stypendiów indywidualnych

Zobacz zrealizowane projekty

Projekt społeczny z Hearty Foundation? To działa!

Firmy, które realizują z nami edukacyjne projekty
z misją nie tylko pomagają, ale i same korzystają! 

Jak pomagamy firmom?

Wspieramy w wywieraniu pozytywnego wpływu na otoczenie. Firmy stają się coraz bardziej świadome i odpowiedzialne, dlatego w swoich strategiach rozwoju uwzględniają cele społeczne. My pomagamy im je realizować, bo mamy już w tym doświadczenie. 

Rozwijamy wolontariat kompetencyjny w firmach. Przygotowujemy pracowników do roli wolontariuszy. Uczymy jak uczyć i stać się mentorem dla młodych ludzi. Robimy to poprzez szkolenia, które m.in. wzmacniają postawę szacunku wobec drugiego człowieka, empatię oraz umiejętność współpracy. Dzięki temu pozytywnie wpływamy nie tylko na satysfakcję z pracy, motywację i lojalność pracowników firm, ale także na rozwój ich umiejętności miękkich oraz doświadczenia.

Razem mamy realny i długofalowy wpływ na przyszłość młodych ludzi. Ile oznacza to satysfakcji wiedzą tylko ci, którzy już brali udział w naszych projektach!

Dlaczego warto zrealizować z nami projekt?

Dostosujemy go do potrzeb biznesowych Twojej firmy Zanim rozpoczniemy projekt, najpierw zbadamy potrzeby Twojej firmy. Dopiero na ich podstawie przedstawimy Ci nasze propozycje. Jesteśmy elastyczni i doświadczeni w tworzeniu jakościowych projektów edukacyjnych.

Będziemy nim zarządzać na każdym jego etapie 

W naszym zespole pracują doświadczeni Project Managerowie, którzy przejmą pełną kontrolę nad planowaniem, realizacją i sprawozdawczością projektu. Nie musisz się obawiać, że projekt pochłonie za dużo Twojego czasu.

Zapewnimy wolontariuszom stałą opiekę i wsparcie

Wspieramy rekrutację, tworzymy spotkania organizacyjne, odpowiadamy za szkolenia, a co najważniejsze – jesteśmy zawsze do dyspozycji dla Twoich wolontariuszy. Gdyby pojawił się jakikolwiek problem, służymy wsparciem i doświadczeniem. 

Skutki serdecznych działań dla Twojej firmy

Dla pracowników:

Większe zaangażowanie

Pojawienie się poczucia misji, sensu i sprawczości – dzięki zauważeniu, że ma się wpływ na otoczenie.

Wzrost umiejętności

Zdobycie wiedzy i sprawdzenie w praktyce wartościowych kompetencji, np. zasad empatycznej komunikacji.

Ogrom satysfakcji

Dzięki sprawdzeniu się w roli mentora i realnej pomocy konkretnemu dziecku

Dla organizacji:

Dobra kultura organizacyjna

Pojawienie się poczucia misji, sensu i sprawczości – dzięki zauważeniu, że ma się wpływ na otoczenie.

Rozwój praktyk CSR

Zdobycie wiedzy i sprawdzenie w praktyce wartościowych kompetencji, np. zasad empatycznej komunikacji.

Serdeczny Employer Branding

Dzięki sprawdzeniu się w roli mentora i realnej pomocy konkretnemu dziecku

Serdeczne wartości, które przekazujemy wolontariuszom

Relacje

Bo chcemy budować serdeczne i wartościowe pomosty między ludźmi.

Uważność

Bo dzieci potrzebują, żeby przede wszystkim z nimi być. Tu i teraz.

Docenienie

Bo każde dziecko jest wyjątkowe, ale nie każde ma kogoś, kto mu o tym powie.

Serdeczny projekt w 5 krokach

Poznajmy się!

Napisz do nas e-mail info@serdeczna.org lub wiadomość na LinkedInie. Na pewno odpiszemy i zaprosimy Cię na spotkanie stacjonarne lub online.

Porozmawiajmy o potrzebach

Pozwól nam lepiej poznać Twoją firmę. To do niej dostosujemy projekt, dlatego 2 krok to dla nas słuchanie potrzeb biznesowych.

Omówmy możliwości

Przedstawimy Ci propozycje działań. Pozostaniemy z Tobą w kontakcie w razie pytań.

Doprecyzujmy zasady współpracy i detale umowy.

Napisz do nas e-mail info@serdeczna.org lub wiadomość na LinkedInie. Na pewno odpiszemy i zaprosimy Cię na spotkanie stacjonarne lub online.

Rozpocznijmy działania!

Chcesz realizować z nami projekt? 

Zobacz, czym zajmie się Hearty Foundation

Koordynacja projektu​

Stała komunikacja z firmą partnerską

Rekrutacja dzieci i młodzieży

Szkolenia dla wolontariuszek i wolontariuszy

Promocja

Monitorowanie efektów

Podsumowanie działań 

Często zadawane pytania

Edukacja jest podstawą życia i funkcjonowania każdego człowieka. Dzięki niej możemy się rozwijać, pracować, żyć. A zdobywanie wiedzy i kompetencji sprawia, że możemy żyć lepiej i szczęśliwiej. Naszą misją jest wspieranie młodych ludzi w zdobywaniu potrzebnych im kompetencji, a kto lepiej im je przekaże niż praktycy ze świata innowacyjnego i przedsiębiorczego biznesu? Właśnie dlatego łączymy młodych ludzi z pracownikami i właścicielami firm. Obserwujemy, jak obie strony wspaniale na tym korzystają. Dzieci i młodzież zdobywają kompetencje i pierwsze doświadczenia związane ze światem biznesu, a przedsiębiorcy i specjaliści uczą się empatycznej komunikacji i poznają nowe pokolenia wchodzące na rynek pracy.

Nic nie szkodzi. Nie musisz wcale mieć pomysłu przed skontaktowaniem się z nami. Po to właśnie jesteśmy, aby wspierać firmy w działaniach społecznych. Po rozmowie i poznaniu sytuacji i potrzeb Twojej firmy zaproponujemy Ci kilka możliwości na stworzenie wspólnego projektu. Doradzimy, podpowiemy i pomożemy wybrać ścieżkę, która najlepiej sprawdzi się w Twojej organizacji.

Na budżet składają się elementy stałe oraz dodatkowe, które zależą od charakteru danego projektu. Wśród stałych znajduje się zarządzanie projektem oraz jego promocja. Zarządzanie obejmuje m.in. koordynację działań zgodnie z założeniami projektu, realizację harmonogramu, sprawozdawczość, ewaluację i mierzenie efektów, rekrutację podopiecznych i badanie ich potrzeb, stały kontakt z przedstawicielem firmy partnerskiej, wolontariuszami i pozostałymi interesariuszami czy wreszcie przestrzeganie standardów prowadzonych przez nas projektów. Działania promocyjne obejmują tworzenie tekstów, grafik i publikację ich na kanałach własnych Fundacji oraz zewnętrznych. Wśród dodatkowych kosztów są m.in. szkolenia dla wolontariuszy, filmiki promocyjne, wynajem przestrzeni, zakup biletów, transportu, jedzenia itp.

Zależy nam na prowadzeniu projektów na wysokim poziomie oraz na zaufaniu i relacjach – z podopiecznymi oraz partnerami. To dla ich wzajemnego komfortu współpracy zawsze szkolimy każdego naszego wolontariusza i dokładnie przygotowujemy go nowej roli i pracy z dziećmi. Jest to dla nas niezbędny warunek do tego, aby ze spokojnym sumieniem łączyć dzieci i młodzież z pracownikami firm.

Przewidujemy, że pracownicy mają różną dostępność czasową, dlatego angażujemy ich zarówno długofalowo, jak i jednorazowo. Najważniejsza jest chęć i odrobina wolnego czasu. Zapewniamy, że każdy zainteresowany wolontariusz znajdzie dla siebie dogodną formę wsparcia naszych podopiecznych.

Wyślij nam wiadomość za pomocą formularza

Razem możemy więcej!
Dołącz do Serdecznych Partnerów już teraz!