Wielki sukces dziewiątej edycji charytatywnego musicalu „Grand Romance” w wykonaniu wolontariuszy z firmy UBS

Tradycja charytatywnych musicali organizowanych przez firmę UBS sięga już wielu lat, a ostatnia, dziewiąta edycja przyniosła kolejny wyjątkowy efekt. Współpracując z Serdeczną Fundacją Hearty, udało się zrealizować spektakl, który nie tylko poruszał publiczność, ale przede wszystkim przyczynił się do zbierania funduszy na wsparcie młodych talentów, podopiecznych naszej Fundacji, w ich edukacji i rozwoju.

Pasja i zaangażowanie wolontariuszy

Kluczem do sukcesu tegorocznego musicalu było zaangażowanie ponad 36 wolontariuszy i wolontariuszek, a zarazem pracowników i pracowniczek firmy UBS. To oni, z pasją i poświęceniem, stworzyli i wzięli udział w spektaklu na podstawie oryginalnego scenariusza, dbając o każdy detal, od reżyserii, przez choreografię, po scenografię i wykonanie.

Zaangażowanie tych niezwykle utalentowanych osób, połączone z ich chęcią niesienia pomocy innym, sprawiło, że musical stał się wydarzeniem nie tylko kulturalnym, ale i społecznym. Ich praca to ponad 230 godzin prób, które zaowocowały spektaklem na najwyższym poziomie artystycznym. A co za tym idzie zebranymi pieniędzmi na wsparcie edukacyjne dzieci i młodzieży!

Fragmenty przedstawienia

Wsparcie publiczności

Nie można zapomnieć o wyjątkowej publiczności, która swoją obecnością na przedstawieniach wsparła przedsięwzięcie finansowo. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać 151 291,71 złotych, które zostaną przeznaczona na realizację stypendiów i projektów edukacyjnych dla młodych talentów.

Rozbrzmiewające po każdym spektaklu gorące brawa i słowa uznania, były wyjątkową nagrodą dla osób współtworzących projekt, za ich wkład i zaangażowanie.

“Jako koordynatorka reprezentująca Fundację miałam możliwość uczestniczenia w pracach nad musicalem od samego początku. I tak jak w zeszłym roku byłam pełna podziwu, nie tylko dla talentów koleżanek i kolegów z UBS co wszyscy mogli zobaczyć na scenie), ale także dla ich niesamowitej pracowitości i zaangażowania. Wielokrotnie widziałam, jak byli bardzo zmęczeni, a jednocześnie uśmiech nie schodził z ich twarzy. Chcę też podkreślić, że poza sceną było kilkanaście osób, które wspomagało musical organizacyjnie, marketingowo, a także artystycznie – choć nie było ich widać, bo np. tworzyli scenografię. Im także należą się brawa i wielkie podziękowania. To dzięki wspólnej pracy nas wszystkich musical osiągnął tak duży sukces!”

– opowiada Agnieszka Sznajder, która koordynowała projekt po stronie Serdecznej Fundacji Hearty.

Przygotowania zza kulis

Realizacja stypendiów i wsparcie edukacyjne

Już teraz, dzięki zebranym środkom, możemy rozpocząć realizację stypendiów dla wybranych osób. Jeremi, Matylda i Polina to pierwsi beneficjenci, którzy rozpoczęli kursy w swoich wybranych dziedzinach. Jeremi bierze udział w kursie indywidualnym z języka angielskiego, gdzie przygotowuje się do certyfikatu FCE. Matylda uczęszcza na kurs rysunku. A Polina rozwija się na warsztatach z grafiki komputerowej i projektowania stron www.

Ponadto, grupa jedenastu młodych talentów otrzymuje wsparcie w postaci zajęć indywidualnych i korepetycji z matematyki.

Jesteśmy także w trakcie opracowywania projektów-stypendiów grupowych, które również z pewnością wpłyną pozytywnie na rozwój naszych podopiecznych, a wszystko to dzięki wsparciu, które pozyskaliśmy dzięki realizacji musicalu.

„Niestety, potrzeby edukacyjne dla dzieci, które wspieramy są ogromne. Nasi podopieczni potrzebują wsparcia w nauce szkolnej, starsi chcą rozwijać swoje kompetencje zawodowe, by jak najszybciej móc się usamodzielnić, a każde z nich potrzebuje wsparcia mentalnego, terapii lub pomocy specjalistycznej. Tak ogromne możliwości finansowe jakie udało się zdobyć dzięki realizacji musicalu pomogą wielu dzieciom zmienić ich życie na lepsze.” 

– podkreśla Paulina Wójtowicz, Prezeska Serdecznej Fundacji Hearty.

Ostatnie chwile przed premierą

Dziękujemy!

Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność firmie UBS, sponsorom, partnerom i patronom medialnym za ich nieocenioną pomoc i wsparcie w ramach projektu. To dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu możemy spełniać marzenia młodych osób i dawać im szansę na rozwój i sukces.

Partner główny: UBS
Sponsorzy: Luxoft Poland, Sii Poland, EPAM Systems, KraKra Films
Partnerzy: Fundacja Lewiatan, FACE ART Make Up School
Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, TVP3 Kraków, Kultura i Sztuka, Miasto Dzieci, KULTURAtka

Najserdeczniejsze podziękowania ślemy do 56 osób zaangażowanych w przedsięwzięcie, bez których wystawienie musicalu na deskach teatru nie byłoby możliwe.
Drogie wolontariuszki, drodzy wolontariusze – stworzyliśmy wspólnie coś wspaniałego, co zostanie w naszych sercach na lata. Dziękujemy, że byliście i jesteście z nami!

❤️ Serdeczne aktorki i aktorzy
Marta Wątroba
Karolina Jacek
Julia Pawlikowska-Leuci
Kamil Plewa
Malgorzata Szafińska
Kamil Kaczyński
Anna Kłycińska
Emilia M.
Amr Ghatwary
Aleksandra Momola
Maciej Wojewodzic
Dominika Kasprzyk
Agnieszka Hawryluk
Nadia Marras
Dwiki Laitalahin

❤️ Serdeczne tancerki
Agnieszka Cybula
Aleksandra Krupka
Anna P.
Joanna Hulek
Kinga Dąbrowska
Olga Piotrowska-Drozd
Tetiana Lazaruk

❤️ Oprawa muzyczna
Maciej Salus
Marcin Chatys
Dawid Makosz
Tomasz Kamiński

❤️ Serdeczny zespół projektowy
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Agnieszka Hawryluk
CHOREOGRAFIA i ŚWIATŁO: Olga Piotrowska-Drozd
PRZYGOTOWANIE WOKALNE: Michał Białko
PRZYGOTOWANIE MUZYCZNE: Michał Gaweł
INSPICJENT SCENY: Sebastian Barszczak
SCENOGRAFIA: Julia Pawlikowska-Leuci, Manisha Jena, Sylwia Marona
MAKIJAŻ I CHARAKTERYZACJA: Amelia Pawlikowska, Aleksandra Góra oraz FACE ART MAKE-UP SCHOOL
KIEROWNIK PROJEKTU: Wojciech Baran
KOORDYNATORKA – FUNDACJA: Agnieszka Sznajder-Leśniak
SPONSOR PROJEKTU: Marcin Sypień
ZESPÓŁ PROJEKTOWY: Agnieszka Hawryluk, Aleksandra Żyła, Dagmara Dukała, Eleonora Chrapek, Weronika Cymer
OPRAWA GRAFICZNA: Zuzanna Leśniak
MULTIMEDIA: Aleksandra Momola, Jakub Jasek, Olga Piotrowska-Drozd
NAPISY I TŁUMACZENIA: Anna Łasecka, Weronika Cymer
ZDJĘCIA: Anna Pacuła, Gianfranco Congiu, Karolina Piątkowska, Rohandeep Konge
KOMUNIKACJA I PROMOCJA: Aleksandra Żyła, Dominika Węgrzyn, Karolina Chećko
Zespół Serdecznej Fundacji Hearty: Alicja Magiera-Bąk, Paulina Wójtowicz, Simon Stanisz, Jakub Jasek

Wspólne działanie, zaangażowanie i hojność wszystkich zaangażowanych osób sprawiły, że możemy śmiało powiedzieć, że tegoroczny spektakl był nie tylko artystycznym wydarzeniem, ale przede wszystkim aktem dobroczynności i wsparcia dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Do zobaczenia na kolejnych spektaklach i inicjatywach!

Chcesz dołączyć do Serdecznej Społeczności i wspierać młodzież? 
Skontaktuj się z nami!

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij