Wyjątkowe wydarzenie muzyczne na łamach teatru Variete – musical charytatywny “Grand Romance”

Charytatywne musicale to już wieloletnia tradycja realizowana przez wolontariuszy i wolontariuszki w firmie UBS, która przykłada dużą wagę do swojej strategii zaangażowania społecznego. W tym roku powstanie już dziewiąta taka produkcja, a zarazem trzecia zrealizowana we współpracy z Serdeczną Fundacją Hearty.

Wyjątkowy scenariusz i zaangażowanie wolontariuszy

Spektakl zostanie zrealizowany na podstawie oryginalnego scenariusza. Reżyseria, choreografia, scenografia i wykonanie powierzone są wolontariuszom i wolontariuszkom, czyli pracownikom i pracowniczkom firmy UBS. 

To grono ponad 20 niezwykle utalentowanych osób, które w projekcie połączyła pasja, chęć wspierania i niesienia pomocy innym. Choć są amatorami, tworzą musical, którego nie powstydziliby się profesjonaliści. Wkładają wiele trudu, by dostarczyć widzom rozrywki na jak najwyższym poziomie – i to się po prostu udaje! 

W ramach poprzedniej edycji, kiedy wystawiliśmy musical “Highway to… Hel” odbyło się 230 godzin prób – teraz zapowiada się podobnie! Ekscytacja przed występem już zaczyna być coraz bardziej wyczuwalna! Dumę przynosi też liczba sprzedanych biletów  przy poprzedniej edycji – w teatrze było z nami 1 350 widzów! Mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się w tak licznym gronie.

Zobacz jak wyglądał casting do musicalu:

Co zobaczymy na scenie?

Przedstawienie ma lekki i rozrywkowy charakter, dlatego nie musimy martwić się o nudę czy patos! Na scenie nie zabraknie humoru i popularnych piosenek – zarówno światowych, jak i polskich.

Przywitamy Was w Hotelu Grand Romance, przestrzeni stworzonej do relaksu i przemiany duchowej. Czy nie brzmi to jak idealne miejsce na romantyczne wczasy? Przecież nie należy wierzyć wszystkim negatywnym opiniom przeczytanym w Internecie! Grupa przyjaciół przybywa do hotelu, aby odpocząć i przeżyć duchową metamorfozę. Czy im się uda? Jakie tajemnice kryje pobliski las? O tym dowiemy się już w grudniu podczas premiery!

Sceny naszemu musicalowi po raz kolejny użycza Krakowski Teatr Variete

Musical "Highway to... Hel" z 2022 roku, fot. Alicja Dubiel
Musical "Highway to... Hel" z 2022 roku, fot. Alicja Dubiel

Terminy spektaklu:

19 i 20 grudnia 2023
8 i 9 stycznia 2024

Sponsor główny: UBS
Sponsorzy: Luxoft, Sii, EPAM, Kra Kra Films
Partnerzy: Fundacja: Lewiatan, FACE ART Make Up School
Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, TVP# Kraków, Klutura i Sztuka, Miasto Dzieci, Kulturatka.pl
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Hawryluk
Choreografia: Olga Piotrowska-Drozd
Przygotowanie wokalne: Michał Białko

Na co przeznaczamy dochód z musicalu?

Dochód ze sprzedaży biletów jest przekazywany na projekty edukacyjne, mentoring, stypendia, wsparcie technologiczne, staże i pierwsze miejsca pracy dla podopiecznych Serdecznej Fundacji Hearty. Wsparcie otrzymują dzieci i młodzież zagrożone wykluczeniem społecznym, m.in. podopieczni domów dziecka, uczniowie z mniejszych miejscowości oraz dzieci z niepełnosprawnościami.

Nasza Fundacja została stworzona, aby zapewniać edukację przyszłości i dostęp do rynku pracy każdej młodej osobie. Naszym celem jest niesienie pomocy wszędzie tam, gdzie talenty nie mogą być rozwijane przez brak ekonomicznych, środowiskowych czy zdrowotnych możliwości – dajemy młodym równe szanse w przeciwdziałaniu ich wykluczeniu, m.in. poprzez innowacyjne projekty i łączenie z ludźmi świata biznesu. Dziękujemy firmie UBS za wspieranie nas w tych działaniach w tak niezwykły sposób.

Do zobaczenia w teatrze!

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij