Druga edycja Akademii Młodego Przedsiębiorcy, czyli kolejna dawka biznesowej wiedzy

W drugiej edycji projektu “Akademia Młodego Przedsiębiorcy” wspólnie z JCI Kraków przekazaliśmy młodzieży dawkę wiedzy i inspiracji z zakresu przedsiębiorczości. Dzięki zaangażowaniu 9 wolontariuszy i wolontariuszek oraz uczestnictwu 16 młodych osób, nasz program kolejny raz oprócz wiedzy teoretycznej przekazywał cenne wskazówki i pokazywał dane umiejętności w praktyce.

Inspirujące warsztaty

Spotkaliśmy się wspólnie podczas 8 spotkań online. Uczestnicy i uczestniczki mieli okazję zgłębić różnorodne aspekty biznesu i przedsiębiorczości. Prowadzone przez naszych zaangażowanych wolontariuszy i członków stowarzyszenia JCI Kraków zajęcia nie tylko dostarczały solidnej dawki wiedzy, ale również otwierały drogę do nowych możliwości. 

Rozmawialiśmy o marketingu internetowym, projektowaniu cyfrowym, analityce i wizualizacji danych, podatkach, prawie oraz różnorodności i włączeniu. Dodatkowo przeprowadziliśmy warsztat o technikach zwinnego zarządzania oraz podróżowaniu, które w kreatywny sposób uczy nas otwartości i poszerza horyzonty. 


Dzięki tak zróżnicowanemu programowi, uczestnicy mieli okazję zwiększyć swoją wiedzę o kluczowe zagadnienia biznesowe oraz zdobyć umiejętności niezbędne do skutecznego funkcjonowania w świecie przedsiębiorczości. Ogromnym atutem projektu jest doświadczenie w danej branży każdego z mentorów i mentorek, dzięki czemu uczestnicy dostają wiedzę bezpośrednio od praktyków. A to pozwala zapytać im o wszystko, co ich ciekawi na temat tego, jak dany zawód wygląda “od kuchni”. 

Krok w przyszłość, czyli wyjątkowe zadanie na koniec

Na zakończenie projektu, uczestnicy i uczestniczki mieli wyjątkową szansę na wykorzystanie swojej wiedzy w praktyce, a zarazem pomyśleniu o swoich planach na przyszłość. A to za sprawą tego, że poprosiliśmy ich o opracowanie swojego własnego biznes planu! To wyzwanie pozwoliło im zobaczyć, jak mogą wykorzystać zdobytą wiedzę w budowaniu swojej przyszłości zawodowej.

Dziękujemy!

Po raz kolejny dzięki naszym serdecznym wolontariuszom i wolontariuszkom z JCI Kraków mogliśmy stworzyć wyjątkowo praktyczny i specjalistyczny projekt. Dziękujemy Wam wszystkim za wkład w rozwój młodych ludzi i otwarcie im drzwi do świata przedsiębiorczości!

Tomasz Trzósło 
Mateusz Staszek 
Marcin Badura 
Paweł Szczygieł
Jakub Urban
Dominika Słabaszewska 
Dorota Sternalska 
Szymon Wilga
Hanna Miśniakiewicz 

Kolejna edycja “Akademii Młodego Przedsiębiorcy” przyniosła nowe inspiracje, umiejętności i możliwości. Jesteśmy dumni z naszych uczestników i pełni nadziei na ich przyszłość w świecie biznesu!

Chcesz dołączyć do Serdecznej Społeczności i wspierać młodzież? 
Skontaktuj się z nami!

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij