Akademia Młodego Przedsiębiorcy, czyli wprowadzenie młodzieży do świata przedsiębiorczości

W projekcie Akademia Młodego Przedsiębiorcy wzięło udział 25 dzieci i młodzieży z całej Polski. Miały one przyjemność uczestniczyć w 11 warsztatach tematycznych, które były ich pierwszym krokiem w poznaniu tematów biznesowych. Każde spotkanie prowadził mentor specjalizujący się w swojej dziedzinie, a co najważniejsze była to osoba pracująca w danym zawodzie. Dzięki temu młodzież oprócz wiedzy teoretycznej zyskiwały cenne wskazówki i ćwiczyły dane umiejętności w praktyce.

Siła Przedsiębiorczości

“Akademia Młodego Przedsiębiorcy” to cykl warsztatów online, które pozwalają poznać od kuchni tematy z danej dziedziny biznesu. Prowadzone przez serdecznych wolontariuszy i wolontariuszki, a zarazem członków i członkinie stowarzyszenia JCI Kraków zajęcia nie tylko dostarczają realnej wiedzy z zakresu m.in. marketingu internetowego, prawa czy zarządzania projektami, ale także inspirują do działania i rozbudzają chęć podążania za własnymi marzeniami. 

Projekt powstał dzięki inicjatywie Tomasza Trzósło, który stworzył całą koncepcję oraz zaprosił do udziału w roli mentorów i mentorek swoich przyjaciół, z którymi tworzy kolektyw młodych przedsiębiorców – JCI Kraków. Dzięki spotkaniom ze specjalistami aktywnymi w swoich dziedzinach uczestnicy mogli przekonać się jak wygląda dana praca, na czym polega i jakich umiejętności wymaga. 

Tomek opowiedział nam o doświadczeniu z perspektywy mentora w projekcie, podkreślając, że doświadczenie przyniosło mu wiele satysfakcji.

W ramach 11 spotkań zdradzaliśmy uczestnikom sekrety o prawie, podatkach, programowaniu, analityce internetowej i wizualizacji danych, zarządzaniu projektami, HR-ze, wyborze finansowania i start-upach. Cykl spotkań wzbogaciliśmy także o szkolenia dotyczące tego, jak zamieniać marzenia na cele i je realizować, a także istotnego we współczesnym świecie tematu różnorodności i włączenia. 

Dziękujemy!

Projekt nie byłby możliwy bez zaangażowania osób, które podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dlatego serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom-mentorom, którzy poświęcili swój czas i wysiłek, aby pomóc młodym ludziom odkryć świat przedsiębiorczości.

Tomek Trzósło
Mateusz Woźniak
Szymon Wilga
Paweł Szczygieł
Jakub Urban
Agnieszka Steczkiewicz
Andrzej Nedoma
Grzesiek Śmiałek
Ross Knap
Marcin Badura
Mateusz Staszek

Dzięki temu bogatemu programowi, uczestnicy mieli okazję zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności niezbędne w świecie biznesu. Jednak najważniejszym efektem “Akademii Młodego Przedsiębiorcy” jest rozwinięcie w uczestnikach pasji do przedsiębiorczości oraz motywacji do realizacji własnych marzeń.

Chcesz dołączyć do Serdecznej Społeczności i wspierać młodzież? 
Skontaktuj się z nami!

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij